پنج شنبه خرد ۰۲ ۱۳۹۸

Thursday 23 May 2019

اخبار برگزیده

معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی میاندوآب:

تولید ۱۵۹هزار تن محصولات باغی در میاندوآب

معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی میاندوآب گفت: در سال زراعی 97-96 در حدود 159هزار تن انواع محصولات باغی در میاندوآب تولید می شود. ...

علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با اشاره به برداشت محصولات باغی از باغات میاندوآب اظهار کرد: در سال زراعی ۹۷-۹۶ در حدود ۱۵۹هزار تن انواع محصولات باغی در میاندوآب تولید می شود.

معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی میاندوآب افزود: این مقدار محصولات باغی از ۱۲ هزار و ۶۱۰ هکتار باغات شهرستان میاندوآب تولید و برداشت می شود.

وی گفت: هم اکنون در شهرستان میاندوآب تعداد۱۵هزار و ۷۶۲ نفر بهره بردار باغی در این شهرستان در حال فعالیت هستند.

دیانتی با بیان اینکه سیب عمده ترین محصولات باغی شهرستان میاندوآب است، تصریح کرد:سیب و انگور از عمده ترین محصولات باغی شهرستان میاندوآب هستند.

معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی میاندوآب اظهار کرد: پنج هزار و ۳۰۰ هکتار از باغات شهرستان میاندوآب با ۷۱هزار و ۳۴۰ تن به سیب و سه هزار و ۲۴۷هکتار با ۲۶ هزار تم محصول به انگور اختصاص دارد.

وی افزود: به منظور افزایش انبارداری محصولات باغی ۱۷ واحد سردخانه با ظرفیت اسمی ۷۲هزار تن و سه کارگاه صنایع تبدیلی میوه خشک کنی(کشمش و برگه میوه) و یک واحد تولید چیپس میوه بصورت خانگی در سطح شهرستان فعال بوده و یک واحد میوه خشک کنی دیگر نیز در حال احداث است.

دیانتی تصریح کرد: در سال های اخیر با توجه به تغییر شرایط اقلیمی و وجود محدودیت در منابع آبی در راستای اجرای برنامه های ستاد احیاء دریاچه ارومیه، تلاش براین است که با حفظ و مدیریت صحیح باغات موجود، نسبت به جایگزینی، احیاء و اصلاح باغات با ارقام پایه رویشی و مقاوم به شرایط کنونی اقدام شود.

معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی میاندوآب اظهار کرد: در سال زراعی ۹۸-۹۷ در حدود ۲۵ هزار و ۵۴۱  هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به زیر کشت محصول گندم رفته است و پیش بینی می شود این رقم به بیش از ۲۶ هزار و ۲۰۰ هکتار نیز افزایش یابد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود