پنج شنبه تیر ۲۷ ۱۳۹۸

Thursday 18 Jul 2019

اخبار برگزیده

امام جمعه شاهین دژ:

مسئولان در راستای تقویت دینداری در جامعه گام بردارند/ معامله با خدا، رمز ماندگاری است

امام جمعه شاهین دژ گفت: مسئولان همیشه باید دین و دیانت مردم را تقویت کرده و امورات باید جنبه وجه اللهی داشته باشند. ...

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام حسین فصیح نیا امروز در همایش زائران اربعین در شهر چهاربرج که به مناسبت ایام رحلت پیامبرگرامی اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتی(ع) و امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: راهپیمایی اربعین نمایش قدرت و اقتدار اسلام و شیعه در دنیا بود.

امام جمعه شاهین دژ با اشاره به رمز بقای اباعبدالله الحسین(ع)، افزود: دشمنان اسلام تلاش زیادی کرده اند تا این نور را خاموش کنند ولی نتوانسته اند و تا ابد نیز نخواهند توانست.

وی با بیان اینکه روز به روز و سال به سال عزای اباعبدالله الحسین(ع) پررنگ تر و باعظمت تر برگزار می شود، گفت: زمانی کسی حق نداشت به صورت علنی عزاداری کند و مردم در خانه ها مراسم عزاداری می گرفتند ولی امروز محبت اهل بیت(ع) عالم گیر شده و در ایام پیاده روی اربعین از هر دین و مذهبی شرکت می کنند.

فصیح نیا تصریح کرد: هر اراده ای که در مقابل اهل بیت(ع) قرار بگیرد محکوم به شکست است.

امام جمعه شاهین دژ به وجه اللهی بودن واقعه عاشورا اشاره و اظهار کرد: سیدالشهدا(ع) جنبه وجه الهی دارد و واقعه عاشورا نیز این جنبه وجه اللهی بودن را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه هر کس با خدا معامله کند ماندگار می شود، افزود: یکی از پیام ها و درس های عاشورا، خداشناسی بود و شهدا با خدا معامله کردند و ماندگار شدند.

فصیح نیا در ادامه با اشاره به اینکه نظام ما یک نظام دینی است، تصریح کرد: مسئولان همیشه باید دین و دیانت را در جامعه را تقویت کرده و امورات باید جنبه وجه اللهی داشته باشند.

امام جمعه شاهین دژ به سالروز شهادت امام رضا(ع) نیز اشاره کرد و گفت: امام رضا(ع)، امام رئوف و مهربانی ها بوده و این رافت و مهربانی باید الگوی زندگی ما باشد.

این مراسم با عزاداری به مناسبت ایام رحلت پیامبرگرامی اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتی(ع) و امام رضا(ع) به پایان رسید.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود