پنج شنبه خرد ۳۰ ۱۳۹۸

Thursday 20 Jun 2019

اخبار برگزیده

امام جمعه میاندوآب:

اقامه نماز یک تکلیف دینی و همگانی است/ متاسفانه ما خودمان علیه میاندوآب تبلیغ منفی می کنیم

امام جمعه میاندوآب:

امام جمعه میاندوآب گفت: برای ترویج اقامه نماز همه باید احساس مسئولیت کرده و دست به دست هم بدهند تا به مقصود برسیم. ...

به گزارش زرین خبر،  حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده امام جمعه میاندوآب امروز در جلسه ستاد اقامه نماز میاندوآب با تقدیر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان، اظهار کرد: مردم در ۱۳ آبان، اتحاد و همدلی خود را در دفاع از آرمان های انقلاب و استکبار ستیزی که یکی از خطوط قرمز نظام.مبارزه با استکبار است، به نمایش گذاشتند.

امام جمعه میاندوآب در ادامه  با تاکید بر اهتمام همگانی برای ترویج فرهنگ اقامه نماز و جاری شدن دستورات دینی در جامعه، افزود: دین مجموعه ای از اعتقادات و احکام است که باید نکته های کلیدی آن را شناخت و جامعه را به سمت آن ترغیب کرد.

وی با بیان اینکه نماز از نکته های کلیدی دین است، گفت: برای ترویج اقامه نماز همه باید احساس مسئولیت کرده و دست به دست هم بدهند.

حسن زاده نماز را نکته کلیدی معرفی و تصریح کرد: نماز ستون دین و معراج مومن و تنهی عن الفحشا و المنکر است و همه برای برپایی و اقامه نماز تکلیف داریم و باید احساس مسئولیت کنیم و این نکته را در نظر داشته باشیم که ما قبل از اختلاف سلیقه سیاسی، مسلمان هستیم.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه بر اساس گزارشات ارائه شده در اکثر ادارات نماز جماعت برپا می شود، اظهار کرد: یکی از اقدامات مثبت دولت در این زمینه، دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور مبنی بر وظایف استانداری ها و فرمانداری ها در اقامه نماز است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در ۱۷۹ مدرسه میاندوآب نماز جماعت برپا می شود، افزود: قبلا در شش مسجد شهری نماز جماعت برپا می شد ولی هم اکنون در ۴۸ مسجد نماز جماعت برپا می شود.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه این شهرستان از پتانسیل های خوبی برخوردار است، اظهار کرد: متاسفانه ما خودمان علیه میاندوآب تبلیغ منفی می کنیم وگرنه میاندوآب از پتانسیل های خوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در روایات آمده که بهترین مکان برای خواندن و اقامه نماز در نظر گرفته شود، گفت:  برخی ادارات  بهترین و برخی متاسفانه بدترین جا را برای نمازخانه در نظر گرفته اند در حالی که باید بهترین جا را انتخاب کنند.

مهدی عباس نژاد دبیر ستاد اقامه نماز میاندوآب نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام گرفته ستاد ارائه کرد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود