پنج شنبه تیر ۲۷ ۱۳۹۸

Thursday 18 Jul 2019

اخبار برگزیده

‍ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی:

 رفع تصرف از ۲۴هکتار از اراضی ملی در رودخانه های میاندوآب/ ۱۰۰حلقه چاه غیرمجاز در میاندوآب مسلوب المنفعه شد

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی گفت: با اجرای طرح صیانت از منابع آب،24هکتار از اراضی ملی در رودخانه های میاندوآب،10 هکتار از اراضی ملی در ارومیه و هشت کیلومتر در اشنویه رفع ...

به گزارش زرین خبر، مرتضی حاتمی در گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب با اشاره به برگزاری چهارمین جلسه شورای پیشگیری از جرم این شهرستان با محوریت صیانت از منابع آب، اظهار کرد: در این جلسه مهمترین قوانین و مقررات مربوط به حوزه آب و همچنین آئین نامه مربوط به بستر حریم رودخانه ها، انهار، مسیل ها، مرداب ها، برکه های طبیعی و شبکه های آبرسانی، آبیاری و زهکشی مطرح شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی با بیان اینکه طرح صیانت از منابع آبی، موضوع در دست اقدام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی است، افزود: کم آبی در بعضی بخش ها سبب بی توجهی عده ای نسبت به مقررات شده و این افراد به صورت غیر قانونی اقدام به حفر چاه و بهره برداری از منابع آبی می کنند.

وی گفت: حفاظت انتظامی و قضایی از منابع آب سطحی و زیرزمینی همچنین مدیریت و بهینه سازی مصرف آب در بخش کشاورزی و صنعتی، بازچرخانی منابع آب به علاوه آموزش، اطلاع رسانی، فرهنگ سازی، پشتیبانی و نظارت از اولویت های راهبردی این طرح هستند.

حاتمی با بیان اینکه با پیگیری و اجرای طرح صیانت از منابع آب اقدامات مناسبی در میاندوآب انجام گرفته است، تصریح کرد: تاکنون در بستر رودخانه های زرینه رود، سیمینه رود و لیلان چای در میاندوآب  ۲۴هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی اظهار کرد: در رودخانه نازلو واقع در شهرستان ارومیه نیز ۱۰ هکتار از اراضی ملی  و در اشنویه در رودخانه کانی رش در حدود هشت کیلومتر بصورت طولی از اراضی ملی رفع تصرف شده است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های قانونی همچون ماده ۹ قانون رفع تجاوز از تاسیسات آبی و برقی در کاهش ورودی پرونده به دادگستری، افزود: در هفت ماهه نخست امسال، ۱۰۰چاه غیرمجاز در میاندوآب مسلوب المنفعه شده است .

حاتمی از تشکیل اکیپ ده گردشی به همت دادگستری شهرستان میاندوآب نیز خبر داد و گفت: این اکیپ با حضور تعدادی از ادارات مربوطه در شهرستان تشکیل شده واقدامی مفید در راستای شناسایی  و برخورد با متجاوزان به حقوق عامه انجام گرفته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی اظهار کرد: سامانه سجام (دیده بان پیشگیری) به نشانی sajam.adliran.ir نیز فعال بوده و مشارکت اجتماعی را در تحقق اهداف پیشگیرانه و جلوگیری از وقوع جرم تسهیل می کند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود