پنج شنبه خرد ۰۲ ۱۳۹۸

Thursday 23 May 2019

اخبار برگزیده

در همایش کارکردهای اقتصادی تولید گل محمدی در میاندوآب عنوان شد؛

کشت گل محمدی ، الگویی مناسب برای ارزآوری و اشتغالزایی/ میاندوآب ظرفیت افزایش کشت گل محمدی را دارد

همایش کارکردهای اقتصادی  کاشت، داشت و برداشت گل محمدی در میاندوآب برگزار و در آن بر اهمیت توسعه کشت این محصول اقتصادی تاکید شد. ...

به گزارش زرین خبر، ایرج رستگار در همایش کارکردهای اقتصادی  کاشت، داشت و برداشت گل محمدی که امروز در میاندوآب برگزار شد در سخنانی با تشریح مراحل تولید محصول گل محمدی اظهار کرد: گل محمدی از لحاظ اقتصادی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

رئیس مرکز بیوتکنولوژی شرکت دانش بنیان تهران افزود: از سوی دیگر کشت گل محمدی در زمینه اشتغالزایی نیز می تواند اهمیت بسیاری داشته باشد.

وی با بیان اینکه ایران از قدیم الایام مهد تولید گل محمدی است، گفت: ولی هنوز به جایگاه اصلی در زمینه تولید گل محمدی نرسیده ایم در حالیکه سایر کشورها  از جمله بلغارستان و ترکیه در زمینه تولیدگل محمدی و توسعه صنایع وابسته فعالیت زیادی داشته اند.

رستگار با تاکید بر اهمیت توسعه کشت گل محمدی، تصریح کرد: اسانس گل محمدی در جهان بعنوان طلای مایع نامگذاری شده است که نشان از اقتصادی بودن پرورش این گیاه است.

میاندوآب ظرفیت افزایش کشت محصولات مختلف بویژه گل محمدی را دارد

دیانتی

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب نیز در این مراسم گفت: روستائیان و عشایرها بعنوان نماد و محور اقتصاد مقاومتی نقش اصلی را در تامین امنیت غذایی جامعه ایفاء می کنند.

علی دیانتی با اشاره به تغییر الگوی کشت با رویکرد کاشت محصولات کم آب بر از جمله گیاهان دارویی، اظهار کرد: یکی از اهداف و راهکارهای مقابله با پدیده خشکسالی، کشت محصولات کم آب بر است.

وی با اشاره به وجود صنایع تبدیلی در زمینه فرآوری گیاهان دارویی، افزود: میاندوآب ظرفیت افزایش کشت محصولات مختلف بویژه گل محمدی را دارد که از دیرباز در منطقه کشت می گردد و با اقلیم منطقه سازگار است و بنابراین زمینه فعالیت و اشتغالزایی در تولید این محصول فراهم می باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود