جمعه تیر ۲۸ ۱۳۹۸

Friday 19 Jul 2019

اخبار برگزیده

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب:

آبیاری مدرن بهترین روش صرفه‌جویی آب در بخش کشاورزی است

 معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب گفت: توسعه و ترویج تکنیک های جدید آبیاری و انتقال یافته های جدید به کشاورزان یکی از مهم ترین مسائل در مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی است. ...

علی دیانتی در گفت وگو با خبرنگار زرین خبر، با اشاره به اهمیت ترویج روش های آبیاری مدرن، اظهار کرد: در این راستا مراسمی با عنوان «آبیاری شیاری باغات هسته دار» و با هدف ترویج روش های آبیاری مناسب جهت کاهش مصرف آب در باغ های شهرستان میاندوآب  باحضور کارشناسان و کشاورزان برگزار شد.

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب افزود: توسعه و ترویج تکنیک های جدید آبیاری و انتقال یافته های جدید به کشاورزان در راستای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی یکی از موضوعاتی مهمی است که در راس برنامه های ما قرار دارد.

وی گفت: در روش های سنتی آبیاری کل سطح خاک خیس می شود و آب در سطح کل باغ رها شده و مقدار زیادی از طریق تبخیر از سطح خاک هدر می رود در حالی که در روش آبیاری شیاری آب فقط خاک داخل شیار اطراف درختان را خیس می کند و با نفوذ در خاک در اختیار ریشه درختان قرار می گیرد.

دیانتی با اشاره به مزیت آبیاری های نوین و آبیاری شیاری در باغات، تصریح کرد: کاهش تبخیر، تعرق و مصرف آب آبیاری، کنترل علف های هرز، تهویه مناسب زمین و افزایش کیفیت محصول را از مزایای اجرای این روش آبیاری برشمرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود