پنج شنبه تیر ۲۷ ۱۳۹۸

Thursday 18 Jul 2019

اخبار برگزیده

امام جمعه میاندوآب:

وضعیت ازدواج در جامعه خوب نیست/هم کفو بودن اساس یک انتخاب مناسب برای ازدواج است

امام جمعه میاندوآب گفت: خانواده ها در امر ازدواج برای پیشگیری از مشکلات بعدی به هم کفو بودن و همتراز بودن در زمینه فرهنگی، اعتقادی، سوادعلمی، اقتصادی، مذهبی و علاقه توجه داشته باشند. ...

 به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده امروز در آئین اهدای جهازیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) با تاکید بر امر ازدواج، اظهار کرد: اینکه از هر چهار ازدواج یک مورد به طلاق می انجامد نشان دهنده یک چالش و بحران است.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه طلاق، منفورترین حلال و دستور دینی است، افزود: اگر اصول ازدواج صحیح رعایت نشود، نتیجه آن طلاق می شود.

وی گفت: متاسفانه وضعیت ازدواج در جامعه خوب نبوده و لازم است خانواده ها به اصول ازدواج توجه داشته و زمینه ازدواج جوانان را فراهم کنند.

حسن زاده تصریح کرد: در امر ازدواج برای پیشگیری از مشکلات بعدی، خانواده ها به مواردی مانند هم کفو بودن و همتراز بودن در زمینه فرهنگی، اعتقادی، سوادعلمی، اقتصادی، مذهبی و علاقه توجه داشته باشند که دو خانواده در این زمینه ها هم کفو و همتراز باشند تا از مسائل بعدی جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه خانواده ها باید از لحاظ فرهنگی هم کفو باشند، افزود: خانواده ها در کنار هم کفو بودن از لحاظ فرهنگی، باید از لحاظ اعتقادی و مذهبی نیز هم کفو باشند.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه عدم هم کفو بودن، نتیحه و تاثیر خود را در دراز مدت نشان می دهد، تصریح کرد: ازدواج باید با شناخت کافی انجام گیرد تا شاهد افزایش آمار ازدواج و کاهش آمار طلاق باشیم.

گفتنی است در ادامه این مراسم به ۴۰ سری جهیزیه تدارک دیده شده برای نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) اهدا شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود