شنبه فرو ۳۱ ۱۳۹۸

Saturday 20 Apr 2019

اخبار برگزیده

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب:

پیش بینی تولید ۷۵ هزار تن گندم در میاندوآب/ ثبت نام در سامانه نظام نوین ترویج شرط خرید گندم از کشاورزان است

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب گفت: برای حذف واسطه ها و دلالان از چرخه تولید، خرید گندم فقط از طریق سامانه نظام نوین ترویج توسط ناظرین فنی و کارشناسان مستقر در مراکز خرید گندم  انجام می شود. ...

علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر، اظهار کرد: در سال زراعی ۹۷-۹۶ بیش از ۲۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان میاندوآب به کشت محصول گندم و بیش از پنج هزار هکتار نیز به کشت جو اختصاص یافته است.

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب افزود: بر اساس پیش بینی های کارشناسان و با توجه به سطح زیر کشت غلات در شهرستان، پیش بینی می شود ۷۵ هزار تن گندم و ۱۵ هزار تن جو در مزارع شهرستان تولید شود.

وی گفت: در مجموع با پیش بینی تولید ۹۰ هزار تن غلات در سال جاری افزایش عملکرد در واحد سطح خواهیم داشت.

دیانتی تصریح کرد: امسال با تلاش مضاعف کارشناسان این مدیریت اطلاعات کلیه بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان در سامانه نظام نوین ترویج ثبت گردیده و برای اولین بار بمنظور حذف واسطه ها و دلالان از چرخه تولید، خرید گندم فقط از طریق این سامانه توسط ناظرین فنی و کارشناسان مستقر در مراکز خرید گندم  انجام می شود.

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: طرح نظام نوین ترویج با هدف استقرار مدیریت دانش در بخش کشاورزی، افزایش قدرت پاسخگویی به نیاز تمام کشاورزان از طریق تعیین پهنه تولیدی و توانمندسازی کارشناس پهنه، ساماندهی مراکز به عنوان محل ارتباط با بهره برداران، بروز رسانی آمار و اطلاعات کشاورزان و دسترسی مدیران و برنامه ریزان به اطلاعات دقیق و آمار کیفی پهنه های تولیدی، افزایش اثر بخشی فعالیت های بخش کشاورزی در عرصه های تولیدی از طریق مشارکت، تعامل و همکاری بخش تحقیقات، اجرا، ترویج و کشاورزان اجرا شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود