سه شنبه فرو ۰۶ ۱۳۹۸

Tuesday 26 Mar 2019

اخبار برگزیده

امام جمعه میاندوآب:

دشمن در بعد نظامی هیچ غلطی نمی تواند بکند/ باید از همه ظرفیت ها برای مقابله با تهدیدات اقتصادی دشمنان استفاده کرد/ آمریکا، انگلیس و فرانسه همه دنیا نیستند/ باید دنیا را در زمینه انرژی به خود وابسته کنیم

امام جمعه میاندوآب گفت: برای مقابله با تهدیدات اقتصادی دشمنان باید از همه ظرفیت ها و توانمندی ها استفاده کرد. ...

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به اینکه دشمنان در طول چهار دهه گذشته همواره به دنبال تهدید ایران بوده اند، اظهار کرد: تا زمانی که خوی استکباری در دنیا وجود داشته و تا زمانی که حق و باطل در دنیا وجود دارد، این تقابل ها و تهدیدات وجود داشته و خواهد داشت.

امام جمعه میاندوآب افزود: در طول ۴۰ سال گذشته دشمن همواره با دو مولفه جنگ نظامی و یا اقتصادی به دنبال تهدید و عملی کردن اهداف خود بوده است.

وی با اشاره به اینکه دشمن در بعد نظامی نتوانسته و نمی تواند هم کاری بکند، گفت: تهدیدات نظامی دشمنان با توجه به تجربه آنها که به هر کشوری لشگرکشی کرده اند، شکست خورده و نتیجه نگرفته اند، نمی تواند جنبه عملی به خود بگیرد.

حسن زاده با بیان اینکه از سوی دیگر توانمندی نظامی ایران در حوزه زمینی، هوایی و دریایی برای همگان ثابت شده است، تصریح کرد: دشمن به خوبی دید که در هشت سال دفاع مقدس ایران با دست خالی در مقابل دشمنان ایستاد و علاوه بر آن توطئه های مختلف آنها مانند ایجاد اختلاف و ناامنی، کودتای نظامی، حمله آمریکا به طبس و مقابله با تروریسم با شکست مواجه گردید.

امام جمعه میاندوآب اظهار کرد: زمانی که نیروی نظامی و انتظامی به شکل امروزی نداشتیم، دشمن نتوانست از جنگ نظامی نتیجه ای بگیرد و امروز نیز این را یقین بدانید که اگر کار احمقانه ای از آنها سر بزند به فرموده رهبر معظم انقلاب؛ حیفا و تل آویو را با خاک یکسان کرده و پاسخی فراموش ناشدنی به آنها می دهیم.

وی افزود: امروز ایران اسلامی از قدرت موشکی و نظامی برخوردار بوده و توان تولید و ساخت موشک های بالستیک دور برد در انواع مختلف زمین به زمین، زمین به هوا را دارد و در کنار آن از زیردریایی های و زره پوش ها و تانک و سلاح های سبک و سنگین و توپ های مدرن برخوردار است که کمتر کشوری از آنها را دارد.

حسن زاده به تهدیدات و دشمنی دشمنان با انقلاب اسلامی در بعد اقتصادی اشاره کرد و گفت: برای مقابله با تهدیدات اقتصادی دشمنان باید از همه ظرفیت ها و توانمندی ها استفاده کرد.

وی تصریح کرد: یکی از راه های برون رفت از تحریم ها، عبور از تحریم با دور زدن تحریم ها است و باید در این زمینه برنامه ریزی کرد.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه دشمن از شادی ما ناراحت و از ناراحتی ما شاد می شود، افزود: ما به مذاکره کنندگان خود اعتماد داریم ولی دشمن قابل اعتماد نبوده و به دنبال سقوط و نابودی نظام اسلامی است و لذا باید تحریم ها را دور بزنیم.

حسن زاده با اشاره به اینکه ایران اسلامی از ظرفیت های مناسبی در بعد زمینی، هوایی و دریایی برخوردار بوده و بسیاری ایران را قلب تپینده دنیا عنوان می کنند، اظهار کرد: جغرافیای ایران فرصتی مناسبی برای دور زدن تحریم ها و ارتباط با دنیا برای ما فراهم کرده است و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه وابسته کردن بازار جهانی به انرژی ایران دیگر راه مقابله با تهدیدات اقتصادی است، گفت: باید دنیا را به نفت و گاز خود وابسته کرده و بر روی کشورهای توسعه یافته در این زمینه برنامه ریزی کرده و سیاستمداران و کنسولگری ها روی این موضوع کار کنند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه بازار ۸۱ میلیونی ایران فرصتی برای برخی کشورها مانند چین است، افزود: آنها به بازار ایران نیاز دارند و این بازار نیز امن ترین بازار برای کشورهای توسعه یافته است.

حسن زاده در ادامه به ظرفیت بخش کشاورزی برای مقابله به تهدیدات اقتصادی اشاره و تصریح کرد: برخی کشورها مانند از اندک محصولات کشاورزی خود به بهترین نحو استفاده می کنند در حالی که ایران کشوری چهار فصل بوده و از ظرفیت بالایی در بخش کشاورزی برخوردار است.

وی هم چنین در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به روز گفت و گو و تعامل سازنده با جهان، اظهار کرد: اگر می خواهیم کشور از وضعیت اقتصادی عبور کند؛ باید با دنیا تعامل سازنده داشت و این را در نظر داشت که دنیا فقط انگلیس و فرانسه و آمریکا نیست و کشورهای زیادی در دنیا وجود دارد که باید تعامل را جایگزین تقابل کنیم.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه از مجلس شورای اسلامی می خواهیم تا در زمینه تعامل با کشورهای مختلف دنیا، پیش قدم شود، افزود: ما زمینه ارتباط با دنیا را داریم و می توانیم بازار کشورهای همسایه را به دست بیاوریم.

وی به سالروز تشکیل شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان با اسامی مختلف در کشورهای دنیا وجود دارد و این را بدانید کسانی که به شورای نگهبان حمله می کنند قطعا منافع آنها در خطر افتاده است.

حسن زاده تصریح کرد: در هر کشوری که مردم سالاری حاکم است، شورای نگهبان بوده و از قانون آنها دفاع می کنند و وجود شورای نگهبان در جمهوری اسلامی ایران نیز یک امر قانونی و دینی است.

امام جمعه میاندوآب به هفته حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: بانوان ایران اسلامی باید حجاب فاطمی و زینبی و معصومه ای داشته باشند.

وی هم چنین به سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ اشاره و اظهار کرد: تبعیت از امام و ولی فقیه یک تکلیف است و هر زمان دستور جهاد یا دفاع دهند، جهاد و دفاع کرده و همواره از امام تبعیت می کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود