سه شنبه تیر ۲۶ ۱۳۹۷

Tuesday 17 Jul 2018

اخبار برگزیده

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی:

باید از کشاورزی معیشتی فاصله بگیریم/ از آمایش سرزمینی در کشاورزی غافل شده ایم

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: متاسفانه بخش اعظم کشاورزی در استان ما، معیشتی بوده و باید گفت که  با کشاورزی معیشتی به جایی نمی رسیم. ...

به گزارش زرین خبر، کامیار داهیم در مراسم گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی در میاندوآب و تجلیل از تولیدکنندگان و کشاورزان نمونه در این شهرستان با اشاره به وضعیت اقلیمی و کشاورزی در آذربایجان غربی، اظهار کرد: این استان از پتانسیل های جغرافیایی خوبی برخوردار بوده و مواردی نیز که می تواند هم تهدید و هم فرصت تبدیل شوند.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی با اشاره به تولید سالانه ۶/۵ میلیون تن محصول کشاورزی  در استان، افزود: در این بین در تولید برخی محصولات مانند چغندر، گندم، میوه های مختلف, آذربایجان غربی به عنوان قطب مطرح بوده و دارای برندهای شاخصی نیز در بخش باغبانی و…. هستیم.

وی گفت: در بخش تولیدات حیوانی نیز نزدیک به ۳۵ درصد تولیدات مازاد داریم و در گوشت سفید و تخم مرغ نطفه دار تولیدات خوبی را داریم.

داهیم با اشاره به اینکه بخش کشاورزی آذربایجان غربی ۳۴ درصد شاغلین را به خود اختصاص می دهد، تصریح کرد: علی رغم همه پتانسیل های موجود، درآمد سرانه ما نصف درآمد سرانه کشور است و جمعیت بیکار بالایی نیز داریم.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی با بیان اینکه متاسفانه بخش اعظم کشاورزی در استان ما، معیشتی است، اظهار کرد: با کشاورزی معیشتی به جایی نمی رسیم و باید از کشاورزی معیشتی فاصله بگیریم.

وی هم چنین با تاکید بر لزوم استعداد سنجی جغرافیایی در امر کشاورزی در سطح استان، افزود: از آمایش سرزمینی کشاورزی متاسفانه غافل شده ایم و باید به این موضوع توجه اساسی داشته باشیم.

کشت محصولات کم آب بر، فرهنگ سازی شود

فرماندار میاندوآب هم در این مراسم با تقدیر از کشاورزان و جهادگران، گفت: ما همیشه مدیون جهادگران هستیم.

ناصر امیری با تاکید بر مدیریت مصرف آب و اجرای سیاست های احیای دریاچه ارومیه، اظهار کرد: باید در رابطه با کشت محصولات کم آب بر در میان کشاورزان فرهنگ سازی کنیم.

تجلیل از نمونه های استانی و ملی کشاورزی میاندوآب و عرض خیرمقدم توسط علی دیانتی، مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب از دیگر بخش های این مراسم بود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود