یکشنبه مرد ۲۸ ۱۳۹۷

Sunday 19 Aug 2018

اخبار برگزیده

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب خبر داد؛

خسارت ۷۹۰میلیارد ریالی سرمای بهاره به کشاورزان میاندوآب

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب از وارد شدن 790 میلیارد و 122 میلیون ریال خسارت به بخش کشاورزی میاندوآب بر اثر سرمازدگی در فروردین ماه خبر داد. ...

علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر، اظهار کرد: افت دما و سرمای شدید در فروردین ماه سبب وارد شدن خسارت میلیاردی به کشاورزان در میاندوآب شد.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به بازدید میدانی و گزارشات کارشناسان از باغات این شهرستان بعد از افت دمای هوا، افزود: این سرمازدگی با درصدهای متفاوت باغات انگور، گردو، آلو، هلو، زردآلو، سیب درختی و گوجه درختی را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه این سرمازدگی به باغات میاندوآب بین ۲۵ تا ۶۵ درصد خسارت وارد کرده است، گفت: براساس بررسی های کارشناسان ۱۱هزار و ۲۵۲هکتار از باغات با پیش بینی تولید ۷۷هزار و ۶۷۲ تن محصول به ارزش ۷۷۵میلیارد و۳۹۲ میلیون ریال  تحت تاثیر این سرمازدگی واقع شده و خسارت دیده اند.

دیانتی با اشاره به اینکه در شهرستان میاندوآب حدود ۲۰۰ هکتار از محصولات زراعی شهرستان از سرمازدگی خسارت دیده اند، تصریح کرد: سرمازدگی محصولات زراعی شامل پیاز و کلزا را به میزان ۱۵ تا ۲۰ درصد تحت تاثیر قرار داده است.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: براساس بررسی های کارشناسان، سرمازدگی به محصولات زراعی با پیش بینی تولید یک هزار و ۷۸۹ تن محصول به ارزش ۱۴میلیارد و۷۳۰ میلیون ریال خسارت وارد کرده است.

وی افزود: در مجموع بر اثر سرمازدگی و افت دما به محصولات کشاورزی زراعی و باغی شهرستان میاندوآب در حدود ۷۹۰میلیارد و ۱۲۲ میلیون ریال خسارات وارد شده است.

 

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود