سه شنبه تیر ۲۶ ۱۳۹۷

Tuesday 17 Jul 2018

اخبار برگزیده

معاون رئیس سازمان و مدير جهاد كشاورزي میاندوآب:

بیش از یک هزار هکتار از اراضی کشاورزی میاندوآب تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته اند

معاون رئیس سازمان و مدير جهاد كشاورزي میاندوآب گفت: در سال زراعی 97-96 نیز تاکنون یک هزار و 282 هکتار از محصولات زراعی تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است. ...

علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی در بین کشاورزان، اظهار کرد: در سال زراعی ۹۶-۹۵ در حدود دو هزار و ۸۶۶ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفتند.

معاون رئیس سازمان و مدير جهاد كشاورزي میاندوآب افزود: ۳۴۰ هکتار از اراضی زراعی تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی، مربوط به کشت های بهاره و دو هزار و ۵۲۶ هکتار مختص کشت های پاییزه هستند.

وی گفت: در سال زراعی ۹۷-۹۶ نیز تاکنون یک هزار و ۲۸۲ هکتار از محصولات زراعی تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

دیانتی هم چنین به توسعه سیتم های آبیاری نوین در منطقه اشاره و تصریح کرد: بکارگیری نوار تی تیپ، تغییر ترکیب کشت، تغییر آرایش کشت، استفاده از ارقام مقارم به خشکی و تنش رطوبتی، استفاده از خاک ورزهای حفاظتی از جمله برنامه های جهاد کشاورزی میاندوآب برای مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی بوده است.

معاون رئیس سازمان و مدير جهاد كشاورزي میاندوآب با اشاره به کسب مقام نخست در توزیع کودهای زیستی و آلی (بیولوژیک) توسط مديريت جهاد كشاورزي میاندوآب در سطح استان، اظهار کرد: در راستای نیل به اهداف وزارت جهاد کشاورزی در خصوص کاهش مصرف سموم، افزایش سطح مبارزه بیولوژیک و تولید محصول سالم و ارگانیک، امسال در سطح ۴۵۰ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان، با اختصاص اعتبار ۲۱۵۰۰ هزار ریال، تعداد ۴۵۰ هزار زنبور براکون و یک هزار و ۸۰۰ گرم تخم پارازیت شده زنبور تریکوگراما تولید و در مزارع گوجه فرنگی و ذرت رهاسازی می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود