سه شنبه تیر ۲۶ ۱۳۹۷

Tuesday 17 Jul 2018

اخبار برگزیده

کشف محموله گل لاله واژگون در میاندوآب

رئیس اداره محیط زیست میاندوآب از کشف یک محموله گل لاله واژگون در این شهرستان خبر داد. ...

به گزارش زرین خبر، بر اساس اعلام اداره محیط زیست میاندوآب، به دنبال اطلاع رسانی علاقمندان محیط زیست شهرستان میاندوآب به اکیپ سیاریگان حفاظت محیط زیست شهرستان مبنی بر فروش گل های موسوم به لاله واژگون در مسیر یکی از جاده های اصلی شهرستان ،بلافاصله محیط بانان به محل اعزام شدند.

بر این اساس در این زمینه یک نفر متخلف که در صدد فروش این گل نادر و زیبا که از شاخص های مهم زیستگاه های کوهستانی میاندوآب به شمار می رود، در محل مشاهده شد.

از این متخلف تعداد ۵۲شاخه گل زیبای لاله واژگون کشف و ضبط شده و با تشکیل صورتجلسه پرونده مقدماتی قضایی برای وی تشکیل گردید .

در این زمینه رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: این گونه زیبا و نادر تنها چند روز خارج از زیستگاه های اصلی خود عمر می کند.

علیرضا بقالی افزود: بوته کنی این گونه با هدف استفاده زینتی ممنوع بوده و علاقمندان می توانند با حضور مسئولانه و در قالب گردش های اکوتوریستی ،شاهد دشت های وسیع لاله واژگون در زیستگاه‌های شهرستان باشند

گفتنی است لاله های واژگون از گیاهان علفی پیازداری است که طی چند سال در ارتفاع ۱۵۰۰ متر به بالا و در میان دامنه های سنگلاخی و صخره‌ای به بار می نشیند.

حدود ۶۰ گونه از این گیاه در سراسر دنیا شناسایی شده که ۱۵ گونه از آن در ایران وجود دارد و به طور طبیعی در کشورمان رشد می کند.

این گل تا ارتفاع ۱۲۰ سانتیمتری از سطح زمین رشد می کند و اگر از گزند دام های در حال چرا و خودخواهی های انسان در امان بماند، تا ۱۰ هزار شاخه از آن در یک دشت دیده می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود