سه شنبه تیر ۲۶ ۱۳۹۷

Tuesday 17 Jul 2018

اخبار برگزیده

تراز دریاچه ارومیه ۲۱ سانتی متر کاهش یافت

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه ۲۱ سانتی متر نسبت به سال گذشته کاهش یافته و به رقم ۱۲۷۰.۳۸ رسید. ...

به گزارش زرین خبر، پرویز آراسته در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به بارندگی‌های اخیر آذربایجان غربی اظهار داشت: وضعیت فعلی آب‌وهوای استان پاک بوده و مشکلی از نظر آلودگی هوا نداریم و از استاندار پایین‌تر بودیم و این بارندگی‌ها اثر مثبتی بر وضعیت هوا گذاشته است.

وی با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه و تأثیر این بارش‌ها بر دریاچه خاطرنشان کرد: خوشبختانه این بارش‌ها به صورت مستقیم بر دریاچه می‌بارد و در حوزه آبریز دریاچه نیز بارندگی‌ها خوبی صورت گرفته که امیدواریم ورودی‌های دریاچه بتواند آب را به سمت دریاچه منتقل کرده و تراز دریاچه را افزایش دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: تراز فعلی دریاچه ارومیه رقم یک هزار و ۲۷۰٫۳۸ قرار دارد که متأسفانه نسبت به سال گذشته در همین روز تقریباً ۲۱ سانتی متر پایین‌تر قرار دارد و طبق برنامه ستاد احیای دریاچه ارومیه قرار بوده که تثبیتی انجام بپذیرد که به وقوع پیوسته ولی احیای آن زمان بر است.

وی تصریح کرد: با وضعیت بارندگی‌ها احیاء دریاچه ارومیه به بیش از ۱۰ سال می‌انجامد و نسبت به سال گذشته حوزه آبریز دریاچه ارومیه با ۱۳ درصد کاهش بارندگی مواجه شده که امیدواریم این بارش‌ها بتواند در مقایسه با سال گذشته پایاپای باشد.

آراسته در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر ادعای بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس در مورد باقی ماندن ۵ درصد از دریاچه ارومیه تاکید کرد: از ۵ هزار و ۷۰۰ کیلومترمربع مساحت دریاچه ارومیه امروز حدود یک هزار و ۸۰۰ کیلومترمربع باقی مانده که با قیاس با سخنان آقای بهادری این رقم بیش از ۵ درصد است.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود