پنج شنبه مرد ۲۵ ۱۳۹۷

Thursday 16 Aug 2018

اخبار برگزیده

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی:

بالای ۵۰ درصد فضاهای آموزشی در آذربایجان غربی غیر استاندارد هستند

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: بالای 50 درصد فضاهای آموزشی در آذربایجان غربی غیر استاندارد هستند و در راستای نوسازی و استانداردسازی آنها تلاش می کنیم. ...

به گزارش زرین خبر، قهرمان رحمانی امروز در روستای حاجی بهزاد میاندوآب با اشاره به وضعیت سیستم استاندارد گرمایشی مدارس میاندوآب، اظهار کرد: در میاندوآب ۷۶ مدرسه با ۱۸۲ کلاس درس از سیستم گرمایش برقی؛ ۵۱ مدرسه با ۲۶۷ کلاس درس از موتورخانه مرکزی استفاده می کنند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی با بیان اینکه در حوزه شهرستان میاندوآب سیستم گرمایشی ۴۶ مدرسه با ۲۴۸ کلاس درس به صورت غیراستاندارد تامین می شود، افزود: امسال اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس ۱۴ مدرسه در قالب ۴۹ کلاس درس را در دستور کار قرار داده که از ۸۰ درصد پیشرفت برخوردار بوده و از مهر ماه سال آینده مورد استفاده قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه در میاندوآب ۳۷۴ آموزشگاه با یک هزار و۸۵۸ کلاس درس وجود دارد و ۴۳ هزار و۲۳۰ دانش آموز در حال تحصیل هستند، گفت: تراکم آموزشی در میاندوآب ۲۵ نفر بوده و ۸/۶۷ درصد دانش آموزان استان در این شهرستان تحصیل می کنند.

قهرمانی تصریح کرد: متوسط تراکم آموزشی در کشور ۲۲نفر است که نشان می دهد در میاندوآب بالاتر از این میزان بوده و برای اینکه به متوسط کشوری برسیم، نیاز به ۲۵۰ کلاس جدید داریم.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی افزود: ۸۴ مدرسه میاندوآب با ۳۹۷ کلاس درس تخریبی و ۱۱۶ مدرسه با ۶۶۲ کلاس درس نیاز به مقاوم سازی دارند و این نشان می دهد که ۲۰۰ مدرسه با یک هزار و ۵۹ کلاس در میاندوآب نیاز به استاندارد سازی، تخریب و مقاوم سازی دارند.

وی گفت: بر اساس آمار بالای ۵۰ درصد مدارس حوزه غیراستاندارد بوده و۲۵ هزار نفر دانش آموز در آن ها تحصیل می کنند و در معرض تهدید هستند و همین موضوع نیاز به حمایت ویژه مسئولان کشوری و استانی را می طلبد تا استاندارد سازی شوند.

قهرمانی با بیان اینکه با شروع طرح توسعه و نوسازی مدارس ۱۴ مدرسه با ۱۱۷ کلاس درس را بازسازی کردیم، تصریح کرد: ۱۱ مدرسه نیز با ۶۵ کلاس درس را مقاوم سازی کردیم و ۲۳ مدرسه با ۱۷۵ کلاس درس در ۱۸ هزار مترمربع نیز در دست اجراست.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی با اشاره به اینکه استان مهرماه امسال موفق به کسب رتبه چهارم کشوری در نوسازی مدارس شده است، اظهار کرد: بالای ۵۰ درصد فضاهای آموزشی در آذربایجان غربی غیر استاندارد هستند و در راستای نوسازی و استانداردسازی آنها تلاش می کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود