کد خبر: 267180

تاریخ انتشار: اکتبر 20, 2017

یاوه گویی های ترامپ، سبب تقویت همدلی در بین ملت ایران شد/ مگر قحط الرجال است که یک نفر چند مسئولیت داشته باشد/ ساختار شوراها به بلایی برای شهرهای ما تبدیل شده است/ باید متکی بر ظرفیت های درونی باشیم

امام جمعه میاندوآب گفت: یاوه گویی های ترامپ، سبب تقویت همدلی در بین دولت و ملت و نیروهای انقلابی در ایران شد و همین امر نشان دهنده جهالت دشمن وبصیرت ملت ایران است.

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با محکوم کردن یاوه گویی های ترامپ، اظهار کرد: این یاوه گویی در طول تاریخ انقلاب اسلامی و در دوران روسای جمهور مختلف آمریکا وجود داشته است.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه یاوه گویی های روسای جمهور آمریکا همیشه به ضرر آنها تمام شده است، افزود: جمهوری اسلامی ایران از اشتباه ترامپ نیز بهره خواهد برد و با راهنمایی های مقام معظم رهبری بر اسرائیل مسلط می شود.

وی با بیان اینکه دشمنان از مدت ها پیش در حال توطئه بوده و هستند، گفت: از چند ماه پیش می خواستند تا در کشور دو قطبی بین دولت و ملت، دوقطبی بین دولت و نیروهای انقلابی و …. ایجاد کنند و برای آن نیز برنامه ریزی کرده بودند ولی به خاطر یاوه گویی هایی رئیس جمهور آمریکا، اکنون دولت و ملت و نیروهای انقلابی و همه با هم متحد شده و پاسخ آنان را دادند.

حسن زاده با اشاره به اینکه دشمن می خواست شکاف ایجاد کرده و اختلاف افکنی کند، تصریح کرد: اتحاد همه در ایران نشان دهنده جهالت دشمن و بصیرت ملت ایران و مردم کشور عزیزمان بود و نشان داد که هر جا دشمن بخواهد توطئه چینی و اختلاف افکنی و دوقطبی ایجاد کند، مردم مشت محکمی بر دهان آنان می زنند.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به غیرقابل اعتماد بودن و بدعهد بودن دشمنان و به خصوص آمریکا تاکید می کردند، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بارها به صراحت اعلام کردند که ما به دیپلمات های خود اعتماد داریم ولی طرف مقابل غیرقابل اعتماد است و اکنون دنیا معنی این حرف ها را بهتر می فهمد.

وی گفت: درایت و آینده نگری و نگاه کلان رهبر معظم انقلاب به مسائل مختلف حتی سبب شده تا کارشناسان بی بی سی نیز به آن اعتراف کنند.

حسن زاده با بیان اینکه همه ما زیر پرچم ولایت و گوش به فرمان رهبری هستیم، اظهار کرد: همه زیر پرچم ولایت حرکت کرده و توطئه های استکبار جهانی را خنثی و با تمام قدرت در مقابل گرگ های زمانه که خود را در لباس میش هم نشان می دهند؛ می ایستیم.

امام جمعه میاندوآب با تاکید بر اینکه باید متکی بر ظرفیت های درونی باشیم، تصریح کرد: مجلس و دولت به این موضوع باید توجه داشته باشند که باید از سرمایه گذارهای داخلی حمایت و استفاده کنیم و بر ظرفیت های درونی تکیه داشته باشیم تا به پیشرفت برسیم.

وی به برجام نیز اشاره کرد و افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری، اگر آنها برجام را پاره کنند ما آن را ریزریز کرده و آتش می زنیم.

حسن زاده هم چنین با بیان اینکه متاسفانه در برخی جاها مانند گمرگ ساختار ما غلط است، اظهار کرد: متاسفانه در کشور ما گمرگ تنها یک تصمیم گیرنده ندارد بلکه چند تصمیم گیرنده دارد در حالی که برای استفاده بهینه از این ظرفیت باید متولی امورات یک نفر باشد.

امام جمعه میاندوآب با انتقاد از اینکه در برخی جاها شنیده می شود، یک نفر چند مسئولیت دارد، گفت: قحط الرجال نیست که یک نفر چند مسئولیت داشته باشد و بدتر از آن نیز شنیده می شود که فردی در شش ماه مسئولیت ۱۵ جلد کتاب می نویسید، آن فرد پس کی کار می کند؟

خطیب نماز جمعه میاندوآب به موضوع شهرداری نیز اشاره و با بیان اینکه اگر شهر ما مثلا اگر شهردار داشته باشد، افزود: بنده مخالف شورای شهر نیستیم ولی این ساختار شورا به بلایی برای شهرهای ما تبدیل شده و برعکس همه دنیا که شهردار تصمیم گیرنده امورات در یک شهر است، چند نفر تصمیم گیرنده هستند.

حسن زاده اظهار داشت: باید این ساختارها اصلاح شوند چرا که اگر در شهر یک نفر تصمیم گیرنده باشد دیگر این مشکلات پیش نمی آید.

وی با اشاره به آثار و برکات انصاف در روایات، افزود: انصاف سبب افزایش معنویت در انسان می شود و بنابریان باید انسان در امورات و مسائل مختلف اهل انصاف باشد.

حسن زاده با بیان اینکه انصاف سبب آسایش و راحتی و افزایش روزی و خردمندی انسان می شود، تصریح کرد: بر اساس روایات هر کس اهل انصاف باشد خداوند بهشت را به او پاداش می دهد.

امام جمعه میاندوآب اظهار کرد: باید در قضاوت های خود در زمینه های مختلف انصاف داشته و اختلاف نظر و دیدگاه سبب نشود تا انصاف را رعایت نکنیم.

وی با بیان اینکه هزینه های کلان و بی مورد در زندگی برخی افراد متاسفانه جامعه را به سوی انحطاط می کشاند، گفت:  باید در امورات زندگی نیز انصاف را رعایت کرد و خود را آنگونه که هستی نشان داد و از اسراف و هزینه های بی مورد و خارج از توان پرهیز کرد.

انتهای پیام/

 

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه

استان

عیسی زاده“مهدی عیسی زاده” از میاندوآب راهی بهارستان شد

"مهدی عیسی زاده" با کسب اکثریت آرا از حوزه انتخابیه میاندوآب به بهارستان راه یافت.

گزارش

حضور دشمن شکن و حماسی مردم میاندوآب در پای صندوق های رای + تصاویر

مردم ولایتمدار وانقلابی شهرستان میاندوآب از ساعات اولیه صبح امروز با حضور گسترده وپرشور در پای صندوق های رای؛ در…

یادداشت

۱۲ دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه بندی بنزین

منطق عقلانی مدیریت حکم می کند تصمیماتی که روند قانونی و کارشناسی خود را طی کرده اند( فارغ از صحت…

هنجارشکنی برای جلب توجه در ایام عزا؛غفلت یا ناآگاهی؟

البته ما طرفدار همیشه غمگین بودن نیستیم؛…

مبنا شناسی شعار«حب الحسین یجمعنا» از منظر آیت الله مکارم شیرازی

مرجع عالیقدر شیعیان می نویسد: شعار«حب الحسین…

توطئه های دشمنان انقلاب و امدادهای غیبی

باور قلبی به نصرت های الهی از…