شنبه تیر ۰۲ ۱۳۹۷

Saturday 23 Jun 2018

اخبار برگزیده

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب:

۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان میاندوآب زیر کشت کلزا رفت

دیانتی

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب گفت: در سال زراعی 97-96 بیش از 300 هکتار از اراضی کشاورزی میاندوآب، زیر کشت کلزا رفت. ...

علی دیانتی در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر اظهار کرد: در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش کشت دانه های روغنی و سیاست های احیای دریاچه ارومیه و تغییر الگوی کشت، کشت کلزا در میاندوآب در دستور کار قرار گرفت  و اقدامات لازم در این زمینه انجام شد.

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب افزود: در این راستا در سال زراعی ۹۷-۹۶ در سطح ۳۰۰ هکتار مناطق مستعد کشاورزی برای کشت کلزا مکان یابی شده و این هکتار از اراضی زراعی شهرستان را زیر کشت کلزا بردیم که نیاز آبی کمتری نیز نسبت به محصولاتی مانند چغندر و… دارد.

وی گفت: کلزا از جمله گیاهانی است که عملکرد مطلوب آن کاملأ  وابسته به تاریخ کشت بوده و با توجه به تحقیقات وتجربیات بدست آمده بهترین تاریخ کاشت کلزا در شهرستان ۱۵ شهریور تا هفته اول مهر ماه است.

دیانتی تصریح کرد: برای کشت پاییزه کلزا در میاندوآب، اقدامات لازم از جمله کلاس های توجیهی و توزیع بذر در بین کشاورزان مجری، انجام شده است.

معاون سازمان و مدیرجهاد کشاورزی میاندوآب اظهار کرد: بعد از هشت سال، سال گذشته توانسته ایم کشت کلزا را در این شهرستان رونق دهیم و امسال نیز نسبت به سال گذشته ۵۰ هکتار افزایش سطح زیر کشت را داشتیم.

وی اظهار کرد: کشت کلزا در پایداری تولید گندم در سال های آینده نیز نقش داشته و  مصرف آب کمتر کشاورزی، اصلاح الگوی زراعی، اصلاح خاک های زراعی و کاهش وابستگی به واردات روغن از جمله مزایای آن است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود