شنبه تیر ۰۲ ۱۳۹۷

Saturday 23 Jun 2018

اخبار برگزیده

رزمایش اقتدار برای تضمین امنیت مرزهای ایران و عراق توسط نیروهای مسلح دو کشور صورت می گیرد

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: دو کشور ایران و عراق با داشتن دشمنان مشترک، تضمین امنیت مرزهای طولانی خود برابر تهدیدات را نیازی دائمی و مشترک می دانند. ...

به گزارش زرین خبر به نقل از اروم نیوز،

سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در حاشیه برگزاری رزمایش مشترک نیروهای مسلح ایران و عراق که با نام ” اقتدار ” در مناطق مرزی غرب و شمال غرب کشور آغاز شده است، در گفت و گو با خبرنگاران گفت: برقراری امنیت پایدار و مطمئن در شرایط کنونی که نظام سلطه و صهیونیسم در پی ناامن سازی منطقه برای پیشبرد اهداف شوم خود هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: دو کشور ایران و عراق با داشتن دشمنان مشترک، تضمین امنیت مرزهای طولانی خود برابر تهدیدات را نیازی دائمی و مشترک دانسته و در این راستا برگزاری رزمایش اقتدار در دستور کار نیروهای مسلح دو کشور قرار گرفت.

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به حضور یگان های زرهی ، توپخانه، پیاده و نیز پهپادها و بالگردهای نیروی زمینی سپاه در این رزمایش مشترک که با شرکت یگان هایی از ارتش عراق درشمال غرب کشور و مناطق مرزی استان های کردستان و آذربایجان غربی آغاز شده است، تصریح کرد: امنیت مرزها همواره مورد تاکید جدی نیروهای مسلح دو کشور بوده و در حین برگزاری این رزمایش تمرینات مشترکی برای اطمینان بخشی از امنیت مرزها طراحی شده است که به اجرا در خواهد آمد.

وی در ادامه اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران سیاست ثابتی در خصوص امنیت مرزهای خود در کشور دنبال می کند که عبارت از مشارکت دادن مردم و ساکنین مناطق مرزی در عرصه امنیت است.

سردار پاکپور مشارکت مردم در امنیت مناطق مرزی و نفوذ ناپذیرسازی مرزها را راهبرد عملیاتی موفق نیروی زمینی سپاه طی سالهای اخیر توصیف کرد و افزود:این موضوع هم در مناطق جنوب شرق و هم در شمال غرب و در هر منطقه ای که این نیرو در آن ماموریت دارد مورد تاکید است.

وی در پایان امنیت مرزها را خواست و نیاز مشترک ایران و همسایگان از جمله عراق دانست و تاکید کرد: استمرار اشراف و تسلط اطلاعاتی بر تحولات مناطق مرزی و پیرامونی از برنامه های عملیاتی پیوسته نیروی زمینی سپاه بوده و تمرین اتصال شبکه اطلاعاتی مردمی و نظامی و امنیتی به یکدیگر در رزمایش ها و از جمله در این رزمایش مشترک مورد نظر قرار دارد.

وی افزود: یگان های قرارگاه حمزه سیدالشهداء نیروی زمینی سپاه مرکب از واحدهای زرهی، توپخانه، پیاده، تکاوران، مهندسی رزمی، هوانیروز، جنگال و پهباد در این رزمایش مشارکت دارند.

سردار پاکپور هدف از رزمایش اقتدار را تقویت توان رزم، کنترل فرماندهی، اشراف عملیات و اطلاعات برای امنیت پایدار در مرزهای ایران و عراق عنوان کرد و گفت: سنجش قابلیت های رزمی، سرعت عمل برای اجرای عملیات آفندی مانند شناسایی با رزم، حرکت برای اخذ نماس، تک هماهنگ شده، هلی برن و اجرای آتش دقیق توپخانه توسط یگان های عمل کننده، از جمله برنامه های این رزمایش بود که از لحاظ حجم و دقت بسیار خوب ارزیابی شده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه خاطر نشان کرد: عملیات های مردم یاری در مناطق محروم و مرزی از قبیل ایجاد بیمارستان های صحرایی برای ۷۰ هزار نفر به مدت یک هفته، ارائه بسته های فرهنگی به دانش آموزان و صدهای طرح های عمرانی از جمله برنامه های جنبی این رزمایش است.
انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود