شنبه تیر ۰۲ ۱۳۹۷

Saturday 23 Jun 2018

اخبار برگزیده

اهدای ۷۷۰ واحد خونی توسط میاندوآبی ها در تاسوعا و عاشورای حسینی

رئیس پایگاه انتقال خون میاندوآب از اهدای 770 واحد خون توسط مردم این شهر در تاسوعا و عاشورای حسینی به نیازمندان خبر داد. ...

داریوش قنبری در گفت و گو با خبرنگار زرین خبر، با اشاره به استقبال خوب و کم نظیر مردم میاندوآب از اهدای خون در مناسبت های خاص، اظهار کرد: در همین راستا امسال در تاسوعا و عاشورای حسینی ۷۷۰ واحد خونی توسط مردم میاندوآب اهدا شد.

رئیس پایگاه انتقال خون میاندوآب افزود: در تاسوعا و عاشوراس امسال ۸۰۰ نفر مراجعه کننده برای اهدای خون داشتیم که از ۷۷۰ نفر خون گیری به عمل آمد و ۳۰ نفر نیز به دلایل مختلف در این دو روز موفق به اهدای خون نشده و برای روزهای آینده نوبت دهی شدند.

وی با بیان اینکه ۱۵۰ نفر نیز به صورت روزانه تا اربعین برای خون گیری مراجعه می کنند، گفت: از ۷۷۰ واحد خونی اهدایی، ۳۶۰ واحد در روز تاسوعا و ۴۱۰ واحد نیز در روز عاشورا خون گیری شده است.

قنبری با اشاره به اینکه استقبال مردمی در تاسوعا و عاشورای حسینی امسال در میاندوآب برای اهدای خون کم نظیر بود، تصریح کرد: میزان استقبال مردم از اهدای خون به گونه ای بود که امسال از مهاباد نیروی کمکی برای تسریع در امر خون گیری به این شهرستان اعزام شدند.

رئیس پایگاه انتقال خون میاندوآب ضمن تقدیر از حضور کم نظیر مردم، تصریح کرد:  نیاز به فرآورده های خونی اجتناب ناپذیر است و مردم نوع دوست و خیر میاندوآب برای ذخیره سازی انواع گروه های خونی به پایگاه انتقال خون مراجعه کنند.

گفتنی است مردان در طول سال چهار مرتبه و زنان سه مرتبه با رعایت فاصله زمانی می توانند خون اهدا کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

آخرین اخبار

نظرسنجی

تبلیغات

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زرین خبر است و استفاده ااز مطالب با ذکر منبع بلامانع است

پایگاه خبری زرین خبر توسط irwordpress میزبانی می شود