ساعت: ۱۶:۲۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ شناسه خبر: 263490
امام جمعه

امام جمعه میاندوآب گفت: بانوان در کنار مشاغلی که به آن مشغول هستند، می توانند با فراهم کردن شرایط لازم به امر تبلیغ دین پرداخته و به وظیفه خود عمل کنند.

به گزارش زرین خبر، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در همایش گرامیداشت هفته حجاب و عفاف در جمع بسیجیان خواهر حوزه مقاومت بسیج اصناف میاندوآب با تاکید بر کسب روزی حلال، اظهار کرد: همه برای تقرب به خدا باید تلاش کنند تا روزی حلال کسب کنند.

امام جمعه میاندوآب با طرح چند سوال و با اشاره به احکام فقهی و شرعی آنها، افزود: درآمد نباید از راه حرام کسب شود و همه باید در درآمد به مسائل شرعی توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه بانوان شاغل، مسائل دینی مربوط به شغل خود را بیاموزند، گفت: همه به هر شغلی که مشغول باشند، اول از همه مسلمان هستیم و اسلام را نباید در امورات خود فراموش کنیم و توجه داشته باشیم تا درآمد ما بر مبنای اسلام بوده و اسلام در همه شئون زندگی ما مورد توجه باشد.

حسن زاده با تاکید بر اینکه همه در شغل خود حتی آرایشگری و خیاطی نیز می توانند مبلغ دین باشند، تصریح کرد: بانوان در کنار مشاغلی که به آن مشغول هستند، می توانند با فراهم کردن شرایط لازم به امر تبلیغ دین پرداخته و به وظیفه خود عمل کنند.

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه بانوان ایران اسلامی باید به حجاب خود اهمیت داده و آن را رعایت کنند، اظهار کرد: اسلام، دین محدودیت نیست، بلکه اسلام با حرام مخالف است و راه همه چیز را نیز نشان داده است.

وی به نقش بانوان در جامعه ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: زنان در ابتدای انقلاب دوشادوش مردان در عرصه های مختلف حضور داشته و در طول هشت سال جنگ تحمیلی و قبل و بعد از آن نقش خود را ایفا کرده اند.

اصناف

اصناف

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده