ساعت: ۱۰:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۱۹ شناسه خبر: 263219

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: اگر امسال اعتبار لازم برای مرمت و بهسازی پل میرزارسول(تاتائو) میاندوآب تامین نشود، شاهد تخریب آن خواهیم بود.

به گزارش زرین خبر، جلیل جباری، امروز در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان میاندوآب با تاکید بر تخصیص بودجه لازم برای مرمت و بهسازی پل تاریخی میرزارسول(تاتائو) میاندوآب، اظهار کرد: اگر امسال اعتبار لازم برای مرمت و بهسازی پل میرزارسول(تاتائو) میاندوآب تامین نشود، شاهد تخریب آن خواهیم بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی افزود: سال گذشته ۱۵۰ میلیون تومان تصویب شده بود که ۵۰ میلیون تومان آن تخصیص یافت و آن هم صرف بسترسازی و تحکیم بستر آن شد.

وی با اشاره به اینکه دو سال گذشته بارندگی و طغیان رودخانه سیمینه رود، ارتفاع آب را بر روی پل بالا برده است، گفت: با توجه به این وضعیت، درخواست افزایش اعتبار را داریم.

جباری با بیان اینکه پل تاریخی میرزا رسول، از نمادها و ابنیه های اصلی و تاریخی میاندوآب است، تصریح کرد: اگر فصل کار را ازدست بدهیم، کاری دیگر از پیش نخواهیم برد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به پیشنهاد بودجه ۲۰۰ میلیون تومانی برای این پل، اظهار کرد: قطعا مسئولان شهرستانی نیز باید در این مورد حساس باشند چرا که اگر فرصت را از دست بدهیم، این بنای تاریخی از بین می رود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده